czwartek, 6 marca 2014

Keep calm and RYSUJ! 


Rysunki przestały się pojawiać i może niektórzy pomyśleli, że poległam i odpuściłam temat narysowania 50 rysunkow. Nie odpuściłam. Po chwilowym ataku lenistwa nadrobiłam wszelkie zaległości. I dzisiaj mam 4 nowe prace. Jedne lepsze, drugie gorsze, ale są. 

Zasadniczo możecie pomyśleć, że to durny pomysł wstawiać na bloga rysunki, które w tym momencie nie powalają. Jasne, internet jest pełen rysowników lepszych ode mnie. A ja jestem pełna podziwu dla nich.
Ale to nie zmienia faktu, że kiedyś chciałabym być równie dobra, a nawet lepsza.
Kiedyś przeczytałam artykuł o tym, że talent nie istnieje. Nie ma talentu. Są co najwyżej predyspozycje. Ale zostało udowodnione naukowo, że 10 000 godzin ciężkiej pracy i treningu zrobi z Ciebie mistrza w większości dziedzin.

Czyż to nie jest zajebista perspektywa? Możeć być na serio dobry w tym, co chcesz robić. Chociaż 10 000 godzin to sporo. To 3,5 roku tyrania po 8 godzin dzień w dzień. Ale postanowiłam wziąść udział w tym eksperymencie i odrobiłam już swoje kilka godzin. Może rysunek nr 50 będzie dobry. Może nr 100 będzie super. A nr 1000 przejdzie moje najśmielsze oczekiwania?

Więc proponuję: zamaist się lenić i tracić czas, zacznij odrabiać swoje 10 000 godzin i zobacz jaki rezultat to przyniesie.

2 komentarze:

  1. Witaj ! Mnie akurat Twoje rysunki pozwalają ! Czytam Cię od wczoraj i nagle trafiam na post o rysunkach. Piszesz tak skromnie o sobie i swoich umiejętnościach, a potem wstawiasz TAKIE rysunki - totalne zaskoczenie (oczywiście pozytywne) :-) Chciałabym umieć rysować tak pięknie i sprawnie jak Ty, ale jestem laikiem w tym temacie, więc nawet nie próbuję . Ale za to z przyjemnością oglądam prace innych. Pozdrawiam Basia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za komplement :) No cóż, mam swoich rysunkowych guru i żyję ze świadomością, że jeszcze daleko mi do nich. Ale się staram :) Miło, że komuś te starania się podobają :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...