niedziela, 1 grudnia 2013

Podsumowanie listopada :)


29 listopada to Dzień Bez kupowania. Miałam go uczcić osobnym wpisem, ale potem stwierdziłam, że w sumie dla mnie nie jest to nic wielkiego. Wprowadziliśmy z Połówkiem zwyczaj cotygodniowego Dnia Bez Wydawania Pieniędzy, który zazwyczaj wypada w niedzielę. O dziwo okazało się, że mojego na pozór rozrzutnego faceta mogą cieszyć takie rzeczy jak oszczędzanie, czy trzymanie się budżetu. Tak więc w nowy miesiąc wchodzi z trochę ambitniejszymi celami :)

wehertit.com
A jeśli chodzi o LISTOPAD to:

Udało mi się wcisnąć w wykwintną różową kieckę (nigdy więcej kupowania na oko bez dokładnego zmierzenia!) i szorty, co oznacza, że dalej chudnę. Nie zmienia to faktu, że w obydwu tych rzeczach wyglądam niczym dobrze ubrany baleron. Także Tanie Odchudzanie dalej trwa :)

Wydałam niecałe 400zł na jedzenie, lekcje rosyjskiego, skarpetki, płyn micelarny, prezent dla kumpla i inne pierdółki. Dobry wynik!

Zrobiłam mostek! Według tych bardziej sprawnych pewnie nie ma się czym chwalić, ale przy moich upośledzonych pod względem umięśnienia i siły rączkach, to było nie lada wyzwanie. Jestem dumna!

Udało mi się przeprowadzić wartościową konwersację po rosyjsku, w której powiedziałam coś więcej niż „Я не знаю”, czyli „nie wiem”. Dyskutowałam O SZTUCE! PO ROSYJSKU! Toż to koniec świata! W kwietniu ledwie kojarzyłam te dziwne znaczki z cyrylicy. Czyli, że jednak własna praca i ślęczenie nad tomiskiem ćwiczeń grubszym niż Sienkiewiczowska Trylogia, zaczyna popłacać?

Druga pasja też się rozwija dzięki czytaniu książek i blogów: powstało kilka rysunków z których jestem zadowolona. Chociaż do poziomu jaki chcę osiągnąć jeszcze daleka droga. Ale może jakieś „dzieło” zawiśnie na ścianie.

Przekonałam się do picia koktajli z pietruszką. Póki co jeszcze nie widzę znacznych efektów, chociaż wydaje mi się, że moja prawie nieistniejąca odporność na wszelkie zimowe infekcje troszkę się poprawiła. Po raz pierwszy to Połówek chodzi i pociąga nosem, a nie ja.

Zakochałąm się w grze w Scrabble i w Domino-to o wiele lepszy i tańszy od zakupów sposób na spędzenie czasu ze znajomymi :)
:))))))

Raczej nie dostałam pracy o którą się starałam. Prawdopodobnie zeżarta stresem sknociłam część angielskojęzyczną. Z tym, że jeśli ktoś obiecuje, że zadzwoni do końca tygodnia niezależnie od wyniku i przekaże jakiś niewielki chociaż feedback, to fajnie byłoby dotrzymać słowa. Po raz kolejny przekonałam się, że korporacje lubią wielkie słowa, ale jak już przychodzi co do czego, to mają problemy z szanowaniem zwykłego szarego człowieczka.
Planem na grudzień jest znalezienie PRACY, opracowanie sensownej wizji swojej szafy i sporządzenie listy rzeczy do kupienia (tak, tak w styczniu czekają mnie ZAKUPY), wciśnięcie się w różową kiecę (bez efektu balerona) w związku ze zbliżającym się przyjęciem weselnym, i oczywiście praca nad zdolnościami-rysunkowo-rosyjskojęzycznymi .

A wracając do Dnia Bez Kupowania - świętowanie go co tydzień jest na serio fajnym pomysłem. Poza oszczędnością wzmaga zdolności kreatywne w kwestiach kulinarnych i organizacyjnych. A do listy planów na grudzień dopisuję jeszcze rezygnację z czytania Pudelka. Będzie ciężko, bo mój mózg uwielbia ogłupiać się czytając o Natalii S. i innych obdarzonych pasją i talentami celebrytach :))))


EDIT: Cofam całą wypowiedź o złych i niedobrych korporacjach. Zaliczyli wprawdzie lekkie opóźnienie, ale zadzwonili. MAM PRACĘ! I to taką jak chciałam. Warto było czekać, stresować się, warto było odmówić kilku innym pracodawcom, którzy chyba szukali bardziej niewolników, niż pracowników.

4 komentarze:

 1. Gratuluje dyskusji po rosyjsku!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, chociaż pracę też w sumie udało się zdobyć :)

   Usuń
 2. Zdobycia pracy gratuluje szczegolnie !!! :-))))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję pracy! Świetne podsumowanie :)

  Zapraszam do mnie, choć ja dopiero zaczynam swoją przygodę z blogosferą. :)

  Na pewno będę tutaj częściej zaglądać :D
  Pozdrawiam :)

  http://thisthingisgettingnoisier.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...